השקעות נדל"ן בחו"ל

ביצוע השקעות נדל"ן בחו"ל הוא משהו שקורץ למשקיעים רבים. מספיק לפתוח את הדפדפן, פייסבוק וכלים נוספים ברשתות החברתיות, על מנת להבין עד כמה השוק הזה מוצף בפניות והצעות לביצוע השקעות אלו.

השקעות נדל"ן בחו"ל מגוונות ושונות וכוללות בין היתר:

  • נדל"ן מסחרי – נדל"ן שכולל מתחמי מסחר, כגון קניונים סגורים ופתוחים, מרכזי קניות שכונתיים ועוד.
  • נדל"ן משרדי – כולל השקעה במבני נדל"ן המיועדים למשרדים.
  • לוגיסטיקה – מתחמי אחסון שונים ומגוונים המשמשים כמחסנים לוגיסטיים.
  • מגורים – נדל"ן למגורים שכולל מתחמי מולטי פמילי ובתים בודדים.
  • מלונאות – השקעה במלונות שונים.
  • נדל"ן דיגיטלי – נדל"ן שכולל השקעה בחוות שרתים, אנטנות דור 5 וכדומה.
  • תשתיות – השקעה בתשתיות כגון כבישים / מנהרות / גשרים ועוד.

היכן ישראלים אוהבים להשקיע בחו"ל?

אזורי ההשקעה החביבים על הישראלים הם: ארצות הברית – בדגש עם נדל"ן למגורים ומתחמי מולטי פמילי. אירופה – בדגש עם מדינות כמו גרמניה, פורטוגל, יוון וקפריסין. במדינות אלו ההשקעות הנפוצות הן בתים להשקעה במסגרת AIRBNB, או בתים שמיועדים להשכרה.  ישראל רבים אוהבים להשקיע המדינות קרובות כך שיחסית תהיה להם נגישות לנכס ולאזור בו השקיעו.

מה רמות הסיכון בהשקעות השונות בחו"ל?

רמות הסיכון השקעות אלו משתנה כמובן בהתאם לפרמטרים שונים:

מהות ההשקעה – האם אנו מבצעים השקעה עבור עצמנו, כלומר רוכשים בית שיועד לשימוש שלנו להשכרה. במקרה זה נצטרך ככל הנראה להבין היטב במנגנון הרכישה, מיסוי ודיווח הרלוונטי לשוק בו נשקיע. לעיתיים נצטרך להשתמש בשירותים של חברת ניהול שתנהל עבורנו את הנכס, תטפל בשוכרים, תדאג לתיקונים, שיפוצים וצרכים נוספים שהנכס המנוהל דורש על מנת לשמר את הערך ואת הדיירים.

אזור ההשקעה – ככל שאזור ההשקעה מבוקש יותר ונהנה מצמיחה כך רמת הסיכון תרד, שכן האוכלוסייה באזור צומחת ומייצרת ביקוש לשימוש בנדל"ן.

מנהל ההשקעה – הפרמטר הכי חשוב בכל השקעה ובמיוחד בביצוע השקעת נדל"ן שאינה סחירה ונזילה הוא מנהל. כלל שמנהל ההשקעה מאופיין בידע, ניסיון, חוסן פיננסי, שקיפות וככלל, שיש לו התמחות בתחום ההשקעה, כך רמת הסיכון פוחתת. לכן חשוב מאוד להבין מי מנהל את ההשקעה שלנו.

מאמרים נוספים

כבר עוזבים?

השאירו פרטים וקבלו במתנה את המדריך המלא “השקעות נדל”ן לא לעשירים בלבד” – חובה לכל משקיע!

*האמור באתר זה אינו מהווה ייעוץ השקעות או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים שלכל אדם. אין לראות באמור לעיל התחייבות להשגת תשואה כלשהי.