השקעה בנדל"ן מולטי פמילי (Multy family) בארה"ב

התמחות בהשקעה בנדל"ן מולטי פמילי

השקעה בנדל"ן מניב, כלומר נדל"ן המאפשר לנו הכנסה פסיבית יציבה וקבועה, היא חלק אינטגרלי מכל תיק השקעות. יתרה מזו, מומלץ לכל אדם שמעוניין לחיות ברמת חיים טובה ולייצר לעצמו הכנסה פסיבית, לבחון השקעה בנדל"ן.

עם זאת, עולם הנדל"ן הוא עצום ומורכב, וכבכל השקעה, יש לבצע מחקר מעמיק ומקיף בנושא,  לרבות מאפייני השוק גם ברמה העולמית. משבר הקורונה לדוגמה, לימד אותנו כי העולם יכול להשתנות בִן רגע. אם כן, הכנסה פסיבית קבועה תאפשר לנו רווחה כלכלית ובתוך כך ביטחון מנטלי, בעיקר בתקופות שבהן העולם משתנה מקצה לקצה.

בשנים האחרונות, אנו עדים לעלייה בביקוש להשקעות בשוק הנדל"ן בארצות הברית, שהיא כידוע מעצמה כלכלית עולמית המעודדת יזמות והשקעות. כמו כן, עלויות הכניסה להשקעות בנדל"ן, החל מגובה ההשקעה המינימלי והמשך בעמלות מיסוי, הן אטרקטיביות במיוחד בהשוואה לשוק הישראלי. אנחנו ב-Wiser, מלווים משקיעים ישראלים לביצוע השקעות בנדל"ן בארה"ב באמצעות קרנות מיוחדות, וכל זאת במסירות, באובייקטיביות ובמקצועיות ללא פשרות. אנשי המקצוע בחברה חיים את עולם ההשקעות בנדל"ן, ובהתאם לצרכים ולמטרות של כל משקיע אנחנו פותחים את ההזדמנויות הרלוונטיות ביותר. כל ההשקעות מתבצעות עם המנהלים הטובים ביותר בארץ, חברות ציבוריות בלבד לצד הגופים הגדולים ביותר במשק, כגון בנקים וחברות ביטוח.

מולטי פמילי ומונחים בסיסיים בשוק הנדל"ן האמריקאי

כמו בישראל וביתר העולם, גם בשוק האמריקאי ניתקל בסוגים שונים של נדל"ן מניב. אלו יכולים להיות סינגל פמילי, מולטי פמילי ונדל"ן מסחרי.

ההבדל בין השלושה, הוא בתשואה, ההתעסקות הנדרשת והסיכונים האפשריים. בואו נבין את ההבדלים:

  • יש לקחת בחשבון, שלנדל"ן למטרות מגורים, תמיד יהיה ביקוש, שכן ברמה הדמוגרפית אוכלוסיית העולם נמצאת בעלייה מתמדת. סינגל פמילי, הינו כינוי לבית קרקע פרטי, אשר קירותיו אינם גובלים בקירות שכנים. מכאן משתמע, כי השקעה בסוג זה, הינה בנכס יחיד, מה שאומר שההתעסקות בהשקעה זו כוללת ניהול דיירים, אחזקה שוטפת, ויתר בירוקרטיות מיסוי והתעסקויות פיננסיות. כאן יכולה להיות תשואה גבוהה, אך הסיכון אינו מפוזר ולכן גבוה יותר.
  • באופן זהה, נסתכל גם על נדל"ן מסחרי, אשר יכול לכלול בתוכו משרדים, קניונים, חנויות, מחסנים ופתרונות לוגיסטיקה, מלונות, תחנות דלק ועוד. נדל"ן מסוג זה, יכול להוות תשואה גבוהה מאוד, אך אינו דפנסיבי כמו אופציות ההשקעה האחרות, שכן כאן התנודתיות והסיכון גבוהים יותר, ותשואת הנכס תלויה במשתנים רבים.
  • לצד אלו, נמצא נדל"ן מסוג מולטי פמילי, אשר בסוג זה, בוחרים להתגורר כשליש מאוכלוסיית ארצות הברית. עניין זה מובן, מאחר ומולטי פמילי הוא בעצם מתחם בעל מאות ואף אלפי יחידות דיור (או בניינים בעלי 2-3 קומות), אשר בתוכו כל האלמנטים אשר אדם צריך בעבור נוחיות מירבית. הכוונה היא לכך שמעבר שכל יחידת דיור במתחם זה מאובזרת באופן מלא, המולטי פמילי כולל בדרך כלל מכוני כושר, מרכזי קניות, בתי מרקחת, גני שעשועים, בריכה, גינות כלבים ועוד. מחוויית המגורים האיכותית ורמת החיים הגבוהה, האטרקטיביות בנכס זה היא לא  רק למתגוררים אלא לא פחות מכך למשקיעים בנכס זה, שכן כאן, הינכם שותפים עסקיים במספר רב מאוד של נכסים מה שמפזר סיכונים, מאפשר מינימום התעסקות והכנסה יציבה ברמת סיכון נמוכה מאוד.

יתרונות ההשקעה במולטי פמילי

כאמור, מעבר ליוקרתיות שיש למתחם מולטי פמילי להציע, מדובר בהשקעה בטוחה יותר באופן יחסי לשתי ההשקעות האחרות, סינגל פמילי ונדל"ן מסחרי, בשל פיזור הסיכון בנכס עצמו.

כמו כן, למשקיע הישראלי יש התעסקות מינימלית בכל הקשור לאחזקת הנכס, לרבות נושאים פיננסיים ומיסוי. יתרה מכך, מאחר שמתחמי המולטי פמילי כולם מיועדים למגורים, ישנו בעל נכס אחד, והיתר שוכרים. הביקוש למתחמים אלו יציב ואיתן, ולכן הנכס הוא השקעה דפנסיבית בעלת כדאיות גבוהה, לצד סיכון נמוך. שכן, הסיכוי שתפסידו כסף בהשקעה שכזו הוא קרוב לאפס. יש לציין, כי אף על פי שלנדל"ן למטרות מגורים תמיד יהיה ביקוש, בעולם שבו הכול יכול להשתנות בִן ברגע, אנשים מחפשים גמישות וניידות.

מתחמי המולטי פמילי מאפשרים זאת, כך שאפשר לעבור ממתחם למתחם ברחבי ארצות הברית. שכן, רבים מבעלי הנכס מסוג זה מחזיקים במתחמים נוספים באזורים שונים. כל הבתים במתחמים אלו מאובזרים לחלוטין וברמה גבוהה מאוד, ולכן המעבר אינו מסורבל ומעיק. בנוסף, במתחם שכזה, ניהול הנכס והדיירים, והשבחת הנכס ואחזקתו הם תחת חברת ניהול. וכידוע, נכס אשר מתוחזק היטב רושם עלייה ברווחיו ושוויו. מכאן, שאין מדובר רק בהכנסות שוטפות אלא גם ביצירת הון נוסף עם הזמן עקב תחזוקה מתמדת והשבחת הנכס. היה והינכם שמים דגש על גובה ההכנסה ופחות על נדל"ן מניב באופן פסיבי, ניתן למקסם רווחים על ידי קניית קרקע ובניית מתחם מולטי פמילי מאפס. באופן זה תזכו להכנסה גבוהה לאחר הבנייה וההשמשה של הנכס, לצד הון עתק בעת מכירתו.

עם זאת, כבכל השקעה, חשוב לבצע מחקר מעמיק ובכלל זה לבדוק את רלוונטיות האזורים, סוגי הנדל"ן, אופציות ההשקעה, מגמות השוק ועוד.

מאמרים נוספים

כבר עוזבים?

השאירו פרטים וקבלו במתנה את המדריך המלא “השקעות נדל”ן לא לעשירים בלבד” – חובה לכל משקיע!

*האמור באתר זה אינו מהווה ייעוץ השקעות או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים שלכל אדם. אין לראות באמור לעיל התחייבות להשגת תשואה כלשהי.