איך ליצור מקדם בטחון גבוה יותר בהשקעה במולטי פמילי בארה"ב?

Multi Family

מהי השקעת הנדל"ן הנחשבת לבטוחה ביותר?

בשנים האחרונות, לא מעט משקיעים מעדיפים להשקיע את כספם בהשקעות אלטרנטיביות ולא בהשקעות סחירות. חלק נכבד מאותן השקעות אלטרנטיביות הן בתחום הנדל"ן. השקעות בנדל"ן נחשבות יחסית לבטוחות, עם זאת ישנן אסטרטגיות שונות להשקעות מסוג זה שהעיקריות שבהן הן  השבחה/ פליפ/ ייזום. כמו כן, בנדל"ן ישנם סוגים רבים של נכסים: מסחר, משרדים, קמעונות, לוגיסטיקה, תשתיות, מגורים ועוד. יש לציין, כי בשנים האחרונות תחום השקעות הנדל"ן בחו"ל צבר תאוצה, ומשקיעים המחפשים נכסים המיועדים למגורים, משקיעים בעיקר בסינגל פמיליSingle) Family) ובמולטי פמילי (Multi Family).

סינגל פמילי, כשמו כן הוא – השקעה ביחידת דיור אחת, אשר לרוב תהיה נכס משפחתי. לעומת זאת, מולטי פמילי (מִקבַץ דיור) מתייחס למתחם אשר מכיל מאות יחידות דיור, כאשר הממוצע הוא בין 200 ל-400 יחידות מסוג זה. ההתפתחויות בשוק הנדל"ן בחו"ל, יחד עם השינויים בדמוגרפיה ובעלויות, מובילים משקיעים רבים להשקיע בנכסי מולטי פמילי. מתחמי מולטי פמילי קיימים בעיקר בארצות הברית, ולהם ביקוש יציב אשר נמצא במגמת עלייה לאורך השנים.

עסקה מניבה בתהליך בטוח

שוק המולטי פמילי נמצא בנסיקה מתמדת, בייחוד באזורים שבהם קיימת צמיחה דמוגרפית והגירה חיובית. בנוסף, העלאת שיעורי הריבית גרמה לאוכלוסיות רבות לפנות לשוק השכרת הדירות, כדי לקבל את הדרוש להם מבחינת מגורים. כמו כן גם בני הדור הצעיר כבר לא מחזיקים דירות בבעלותם כמו בעבר, אלא מעדיפים את האפשרות לגור בשכירות. מכאן, שהשקעה במולטי פמילי נחשבת בטוחה יחסית, בייחוד כאשר מצטרפים להשקעה גופים גדולים איכותיים ומקצועיים המוכרים בתחום. אלו מעניקים שירות ניהולי מצוין וחוסן פיננסי, תוך ניהול פרויקט המימון. היציבות המוכחת גם בזמן משבר, כדוגמת הקורונה, מראה כי בעיתות אלו הביקוש לדיור מסוג מולטי פמילי עולה באופן משמעותי. עבור המשקיע הפרטי, מדובר בהשקעה עם מינימום התעסקות, שכן חברת הניהול מטפלת בכל העניינים הקשורים להשבחת הנכס, לחתימות על חוזי השכירות, לגבייה, לטיפול שוטף ועוד.

כיצד עושים זאת בטוח?

בישראל וברחבי העולם, ישנן חברות רבות העוסקות בשיווק נכסי מולטי פמילי. חשוב מאוד לבצע השקעות עם חברה מוכרת, בעדיפות לחברה ציבורית אשר נהנית מחוסן פיננסי ושקיפות וכן נמצאת  תחת פיקוח מתמיד. זאת, כדי שהמשקיע לא ישים את כספו על קרן הצבי. תחילה, יש לאתר את הנכס הטוב ביותר עבור ההשקעה, תוך ניתוח מעמיק ובדיקות מקיפות. לאחר מכן, יש לבצע תוכנית השבחה, שיפוץ מקיף ליחידות דיור ואזורים ציבוריים. לאחר מיצוי פוטנציאל ההשבחה, כעבור 4-3 שנים, חברת הניהול היא זו שמנהלת את שרשרת הערך (Value Chain), והמשקיעים יכולים ליהנות מתשואות ההשקעה. חשוב להבין כי עסקאות מסוג זה, חייבות להיות בטוחות ולא מזדמנות. חברת Wiser קרנות אלטרנטיביות, עובדת בשיתוף פעולה עם החברות הציבוריות המובילות בתחום, ולכן מדובר  בהשקעה אטרקטיבית מאוד. כיום, ההשקעה יכולה להיעשות בידי כל אדם שיש לו סכום של 100,000 דולר, בתנאי שהיא נעשית באמצעות הגורמים הנכונים והמוכרים.

חברת Wiser קרנות אלטרנטיביות, היא פורצת דרך בעבודה מול הגופים הגדולים בישראל, ועוסקת במימוש הפוטנציאל העסקי של שוק המולטי פמילי, בעיקר בארה"ב. מעוניינים בפרטים נוספים? פנו אלינו, ונציג מטעמנו ייצור עימכם קשר.

מאמרים נוספים

כבר עוזבים?

השאירו פרטים וקבלו במתנה את המדריך המלא “השקעות נדל”ן לא לעשירים בלבד” – חובה לכל משקיע!

*האמור באתר זה אינו מהווה ייעוץ השקעות או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים שלכל אדם. אין לראות באמור לעיל התחייבות להשגת תשואה כלשהי.